IBM Domino a IBM Notes 

Uživatelské prostředí typu klient – server s mnohaletou tradicí. Prostředí, které umožňuje vývoj aplikací na míru, během podstatně kratšího času a tedy i levněji, než konkurenční technologie. Prostředí, které se vyznačuje řadou nadstandardních funkcí, ale i některými omezeními (ať už výkonostními nebo funkčními), které však malé a střední firmy ani nepoznají. Prostředí, pro než platí vynikající poměr výkon – cena a to nejen v nákladech na pořízení ale i na provoz.

IBM Connections 

IBM Connections je ideální prostředí pro komunity nebo pro větší firmy, kde je již potřeba dohledávat lidi podle jejich znalostí a schopností v nějakém informačním systému. Connections obsahují několik modulů – domovskou stránku, uživatelské profily, blogy, wiki, bookmarky, komunity a zejména aktivity. Aktivity jsou “malé projekty”, ke kterým lze přidávat poznámky, úkoly a soubory, uživatelské prostředí je “alá Facebook”, zajímavá je i integrace v Lotus Notes klientovi a s Windows desktopem. Více na našem videu z Lotus Symposia 2010.

IBM Connections Content Manager 

IBM Connections je možné rozšířit o ICCM – tím v IBM Connections přibude nový modul knihovny obsahu. Ty umožňují sdílení běžných podnikových souborů, včetně funkcí zapůjčit a vrátit soubor, určit typ souboru včetně metadat a zabezpečit soubory nebo složky. Na klientské straně je možné instalovat konektory, které usnadňují sdílení obsahu přímo z vašich oblíbených desktopových aplikací, např. IBM Notes, IBM Sametime, Microsoft Office a Microsoft Outlook.

Další technologie

  • Lotus Workflow
  • DB2, integrace (konektory, webové služby atp.)
  • Web technologie (AJAX, jQuery, Java atp.)